Podole Wielkie. Gospodarstwo, Gorzelnia.
Witajcie w Gorzelni w Podolu Wielkim
Zwiedzanie Gorzelni z przewodnikiem
Koszt:
1 bilet (osoba pełnoletnia) – 59 zł
1 bilet ulgowy (osoba niepełnoletnia powyżej 10 roku życia) – 29 zł
Czas trwania wycieczki: około 1,5-2 h
Rezerwacja telefoniczna dostępna w godzinach 9:00-17:00) pod numerem +48 730 111 420
INFORMACJA DLA ZWIEDZAJĄCYCH
Zwiedzanie Gorzelni
Czas trwania wycieczki: około 1,5-2 h
Zwiedzanie Gorzelni z przewodnikiem
Koszt:
1 bilet (osoba pełnoletnia) – 59 zł
1 bilet ulgowy (osoba niepełnoletnia powyżej 10 roku życia) – 29 zł
Gorzelnia jest działającym zakładem produkcyjnym i wprowadzenie pełnych udogodnień do zwiedzania dla osób niepełnosprawnych jest kłopotliwe. Prosimy to mieć na uwadze.
Lubimy dzieci i nie mamy nic przeciwko, żeby wzięły udział w zwiedzaniu. Prosimy jednak ze względów bezpieczeństwa o zwrócenie na nie szczególnej uwagi.
Mamy przewidziane miejsce dla Państwa czworonogów, gdzie mogą spędzić bezpiecznie czas w oczekiwaniu na Państwa.
Z góry dziękujemy za zrozumienie dla powyższych zasad.
Rezerwacja telefoniczna dostępna w godzinach 9:00-17:00) pod numerem +48 730 111 420
150 lat tradycji
Zwiedzanie 150-letniej pomorskiej Gorzelni i Gospodarstwa to okazja, żeby dowiedzieć się jak wygląda rzemieślnicza produkcja polskich wódek i okowit. Czym się różni gorzelnia rolnicza od rzemieślniczej? Jak powstają rzemieślnicze alkohole? Czym się różni wódka od okowity? Co zaskoczyło pana Roberta Makłowicza i panią Katarzynę Bosacką z „Wiem co jem”? Na te i na inne pytania odpowiemy podczas zwiedzania Gorzelni Podole Wielkie. Dowiecie się Państwo również co znaczy filozofia „Od pola do butelki” oraz dlaczego dla nas, każda butelka to historia.
PISZĄ O NAS
NOWOŚĆ od lipca!
Zwiedzanie Gorzelni + Foodpairing z kaszubskimi specjałami
Czas trwania wycieczki z: około 1,5-2 h
Zwiedzanie Gorzelni z przewodnikiem
Foodpairing z kaszubskimi specjałami
Koszt:
1 bilet (osoba pełnoletnia) – 99 zł
1 bilet ulgowy (osoba niepełnoletnia powyżej 10 roku życia) – 39 zł
Gorzelnia jest działającym zakładem produkcyjnym. Z tego względu nie posiada udogodnień dotyczących zwiedzania dla osób niepełnosprawnych.
Nie możemy możemy również zaprosić Państwa futrzastych milusińskich na teren budynku Gorzelni.
Lubimy dzieci i nie mamy nic przeciwko, żeby wzięły udział w zwiedzaniu. Prosimy jednak ze względów bezpieczeństwa o zwrócenie na nie szczególnej uwagi.
Państwa bezpieczeństwo jest dla nas bardzo ważne.
Zachowanie najwyższych standardów produkcji to nasz osobisty cel.
Z góry dziękujemy za zrozumienie dla powyższych zasad.
Bilety i zwiedzanie
Kasia M
Krzysztof M
Alicja M
Bardzo ciekawe miejsce. Mimo, że nie jestem amatorką mocnych trunków, zdecydowanie polecam. Pani Magda ciekawie opowiadała o historii powstania gorzelni, aktualnej produkcji „masowej” oraz o produkcji kraftowych wódek i okowit.
Polecam też pyszny olej rzepakowy. Ma lekko orzechowy posmak. Cudownie smakuje ze świeżą bagietką.
DOJAZD
Gorzelnia i Gospodarstwo znajduje się ok. 20 km od Łeby czy Lęborka, 40 km od Słupska, a z Gdańska, Gdyni, czy Sopotu to raptem 100 km nową trasa S6. Urlop na Kaszubach, czy nad Morzem Bałtyckim to doskonała okazja, by nas odwiedzić.
Doceniamy naszych gości i z tego względu na miejscu oferujemy, oprócz znanej i cenionej oferty, niedostępne w szerokiej w sprzedaży produkty Gorzelni. Koniecznie zapytajcie na miejscu!
NASZA FILOZOFIA
Naszą filozofią jest „od pola do butelki” co oznacza, że sami uprawiamy, zbieramy, zacieramy, fermentujemy i destylujemy surowiec z którego powstają okowity i wódki. Mamy pełną kontrolę nad surowcem – sami go uprawiamy. Tak rozumiemy rzemiosło i produkcję mocnych alkoholi: praca, wiedza, pasja i brak kompromisów jeżeli chodzi o jakoś. Dla nas, każda butelka to historia.
JAKOŚĆ
Najwyższa jakość surowca: ziemniak, jęczmień, żyto, pszenica, czy owies, połączona z wiedzą i pasją tworzą najwyższej jakości destylaty. Produkty z naszej gorzelni łącznie dostały już ponad 30 medali na konkursach polskich i zagranicznych. Zarówno na polskich Spirits Competition i na międzynarodowych festiwalach np. Berlin International Spirits Competition, czy też World Spirits Competition w San Francisco.
PASJA
Okowity produkowane w Podolu Wielkim są rocznikowane – i to nie rokiem destylacji, a rokiem zbioru surowca z którego powstały. Miłośnicy win mają słowo „terrior” określające czynniki wpływające na wino w danym roku. Nie bez przyczyny. Każdy rok jest inny, cieplejsze lato, deszczowa wiosna, a może chłodniejsze lato i sucha wiosna. Te i wiele innych elementów wpływa na to jak wzrastał dany surowiec w danym roku.
HISTORIA
Historia Podola Wielkiego sięga XV wieku. Od początku swojego istnienia aż do czasów II wojny światowej majątek należał do rodów niemieckich. Potem został przejęty przez Państwo, a w jego miejscu utworzono PGR. Wraz z nastaniem zmiany ustrojów udało się nam wydzierżawić, a następnie wykupić gospodarstwo w całości.
GORZELNIA - 150 LAT TRADYCJI
Gorzelnia, w której tworzymy nasze produkty ma ponad 150-letnią tradycję. Od zawsze stanowiła integralną część gospodarstwa. Niegdyś była jednym z wielu obiektów tego typu, które ze swymi charakterystycznymi ceglanymi kominami były łatwo rozpoznawalnym elementem wiejskiego krajobrazu. Dziś jest jedną z nielicznych ocalałych gorzelni rolniczych, a od 2019 również gorzelnią w której produkujemy polskie wódki i okowity. Cieszy nas fakt, że możemy kontynuować jej historię i być częścią polskiej bogatej tradycji gorzelniczej.
Gospodarstwo
Nasze Gospodarstwo położone jest na Pomorzu, w odległości około 20 km od wybrzeża Bałtyku i Słowińskiego Parku Narodowego, słynącego ze wspaniałych ruchomych wydał w Łebie.
Otuleni zewsząd spokojem lasu i szumem wiatru wałęsającego się po polach, z dala od dużych ośrodków przemysłowych, staramy się w pełni czerpać z przyrodniczego potencjału tego miejsca.
Wszystko, co kryją w sobie nasze destylaty pochodzi właśnie stąd. To tu powstaje również nasz wyjątkowy Olej Rzepakowy. Właśnie dlatego, czując ogromną więź z miejscem, w którym żyjemy, nazwaliśmy nasze produkty po prostu „Podole Wielkie”.
Wszystko zaczyna się na polu, gdzie z wielką starannością uprawiamy zboża, ziemniaki, czy rzepak. Wierzymy, że magia smaku tkwi w prostocie, a my każdorazowo staramy się wydobywać prawdziwą esencję z zebranych i wykorzystywanych surowców